Filtruj:
Wyszukaj:
Aby osiągnąć swoje cele strategiczne i zadania, Twoja firma powinna funkcjonować płynnie i wydajnie. Wymaga to wdrożenia i utrzymania krytycznych systemów biznesowych, w tym podstawowych aplikacji, narzędzi, infrastruktury i procesów. Pomocne we wzmocnieniu podstawowych struktur operacyjnych firmy jest narzędzie do zarządzania podatnościami (Vulnerability Management).
Oszuści łapią się różnych sposobów, aby wyłudzić dane i pieniądze. Stosują coraz bardziej przebiegłe techniki, a do najniebezpieczniejszych z nich zalicza się phishing. Podszywają się pod firmy kurierskie, banki, współpracowników, a nawet policję. Jest to najprostszy, a jednocześnie najskuteczniejszy i tym samym najpopularniejszy rodzaj ataku, na który narażeni są praktycznie wszyscy - jak się przed tym chronić?
Cyberbezpieczeństwo jest jednym z fundamentalnych elementów każdej organizacji. Przestępcy wiedzą, jak znaleźć słaby punkty oraz w jaki sposób przeprowadzić atak, aby ten był jak najbardziej dotkliwy. Dlatego organizacje muszą być w stanie natychmiastowo wykrywać i reagować na próby włamania do systemów IT.
Wraz z rozwojem cyfryzacji nasze środowiska IT stale się rozrastają i stają się coraz bardziej złożone. Jednocześnie wzrasta narażenie na różnego rodzaju luki w zabezpieczeniach. Aby je wykryć i naprawić, zanim zostaną wykorzystane przez atakującego, wymagane są regularne kontrole i testy.
Zapraszamy do wysłuchania 224. odcinka podcastu „Porozmawiajmy o IT”. W programie poruszyliśmy m.in. temat skutecznego zarzadzania podatnościami, czym są podatności oraz jak wygląda wdrażanie takiej technologii w praktyce.
Dyrektywa NIS 2 (Network and Information System Directive) to regulacja prawna dotycząca zapewnienia wysokiego wspólnego poziomu cyberbezpieczeństwa na terytorium Unii Europejskiej. Nowe obowiązki polegają na obligatoryjnym stosowaniu konkretnych rozwiązań z zakresu zarządzania ryzykiem, w tym m.in.: polityki analizy ryzyka i bezpieczeństwa systemów informatycznych, polityki zarządzania incydentami, planów ciągłości działania i zapewnienia bezpieczeństwa łańcucha dostaw.
Istnieje powszechna zgoda co do tego, że zarządzanie podatnościami jest niezbędne dla nowoczesnej polityki cyberbezpieczeństwa. Dlaczego? Bez przeprowadzania testów bezpieczeństwa nie możemy mówić o cyberbezpieczeństwie organizacji. To, że nie wiemy, jakie są potencjalne zagrożenia dla naszych systemów i urządzeń końcowych, nie oznacza, że one nie występują.
Wśród kilku inicjatyw regulacyjnych znalazła się tzw. DORA (Digital Operational Resilience Act), czyli projekt rozporządzenia w sprawie operacyjnej odporności cyfrowej sektora finansowego. Czym tak właściwie jest i jakie zmiany dla branży oznacza?
Technologia chmurowa to nowoczesne rozwiązanie, które zyskuje coraz większą popularność w różnych dziedzinach życia. Dzięki niej możemy szybko i łatwo komunikować się z innymi ludźmi oraz pracować zdalnie. Jednak wiele osób obawia się o bezpieczeństwo swoich danych przechowywanych i przetwarzanych w chmurze.
Z dumą informujemy, że firma Holm Security została wyróżniona w raporcie Gartner's Market Guide for Vulnerability Management 2023. Badania Gartnera, znane na całym świecie ze swojej dogłębności i wnikliwości, kształtują standardy i trendy branżowe.