Zagadnienia Zabezpieczenie pracowników zdalnych

Współcześnie wiele osób pracuje zdalnie lub w modelach Cloud Scanning hybrydowych. Zapewnia to pracownikom większą elastyczność, ale stanowi także nowe wyzwanie dla działów IT pod kątem zabezpieczenia. Ta dodatkowa złożoność może sprawić, że i tak już wymagające obciążenie pracą stanie się jeszcze większym wyzwaniem. Kluczowe jest jednak zapewnienie wszystkim użytkownikom odpowiedniego dostęp, którego potrzebują, by nie ograniczać ich produktywności, niezależnie od tego, jak i gdzie pracują. Nasza platforma do zarządzania podatnościami może pomóc w łatwym i bezpiecznym reagowaniu na luki w zabezpieczeniach, ochronie wrażliwych danych i zapewnieniu produktywności. Zabezpiecz przyszłość swojej firmy już dziś.

cancel

94%

organizacji umożliwia zdalny dostęp do firmowych aplikacji i zasobów zarówno z urządzeń niezarządzanych, jak i zarządzanych.

51%

pracodawców przyznaje, że ponad połowa ich pracowników pracuje zdalnie co najmniej 2 dni w tygodniu.

17%

przedsiębiorstw zezwala na zdalny dostęp tylko z laptopów zarządzanych przez firmę

Zabezpieczenia Ochrona pracowników zdalnych i firmy w podatnym na zagrożenia środowisku

Dawno minęły czasy, gdy cyberbezpieczeństwo było tylko jednym wyzwaniem, z którym trzeba było się zmierzyć. Obecnie firmy muszą zachować czujność wobec cyberzagrożeń 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Ale złożoność mnoży się tylko wtedy, gdy poufne dane opuszczają bezpieczne ściany biura.

Środowisko niechronione

W biurze pracownicy mają dostęp do wyznaczonych urządzeń, które są wzmocnione fizycznymi i elektronicznymi środkami bezpieczeństwa. Jednak podczas pracy zdalnej pracownicy mogą korzystać z urządzeń osobistych i publicznych sieci Wi-Fi, narażając krytyczne informacje na różne podatności w zabezpieczeniach. Stanowi to poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa danych.

Podatności stacji roboczych

Stacje robocze, takie jak laptopy, są szczególnie narażone na cyberataki, gdy pracownicy pracują w środowisku chmurowym. Urządzenia te są dla cyberprzestępców bramą do poufnych danych firmy i mogą łatwo stać się celem ataków. Dlatego tak ważne jest, aby chronić je za pomocą skutecznych i nowoczesnych zabezpieczeń. Nie pozostawiaj bezpieczeństwa swojej firmy przypadkowi i upewnij się, że stacje robocze są bezpieczne.

Błędna konfiguracja przechowywania danych w chmurze

Niewłaściwa konfiguracja usług chmurowych może mieć poważne konsekwencje dla bezpieczeństwa danych firmy. Niestety, wiele firm nie podejmuje niezbędnych środków ostrożności, co może prowadzić do wycieków danych, nieautoryzowanych manipulacji, a nawet przypadkowego usunięcia danych. Ważne jest, aby zachować czujność i upewnić się, że usługi chmurowe są odpowiednio skonfigurowane, aby zminimalizować ryzyko naruszenia danych.

Zabezpiecz swoich pracowników zdalnych już dziś
Porozmawiaj z ekspertem ds. cyberbezpieczeństwa

Pomożemy Ci podjąć kroki w celu ochrony Twoich danych.

Zabezpieczenia Czy pracownicy zdalni stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa Twojej firmy?

Środowisko niezabezpieczone

W przeciwieństwie do biura, gdzie pracownik pracuje w bezpiecznej, prawidłowo zabezpieczonej sieci firmowej, praca zdalna w sieciach prywatnych naraża firmę na wiele niebezpieczeństw. Pracownicy zdalni mogą uzyskiwać dostęp do firmowych danych i systemów z niezabezpieczonych, publicznych lub domowych sieci Wi-Fi, otwierając sieć firmową na nieautoryzowany dostęp.

Bezpieczeństwo stacji roboczych

Laptopy nie są już chronione przez bezpieczną sieć firmową, co czyni je łatwym celem dla cyberprzestępców. Aby zachować ochronę, ważne jest, aby aktualizować urządzenia i korzystać z najnowszych cyberbezpieczeń. Nie trać czujności, jeśli chodzi o ochronę stacji roboczych i chroń swoje wrażliwe dane przed skutkami ataków.

Autoryzacja dostępu

Zarządzanie użytkownikami i ich autoryzacją jest niezwykle ważne, jeśli chodzi o korzystanie z różnych usług online. W przypadku nieprawidłowej obsługi atakujący może znaleźć podatność i przejść dalej do środowiska.

Błędna konfiguracja przechowywania danych w chmurze

Przechowywanie danych w chmurze zmienia zasady gry dla firm na całym świecie, zapewniając wygodę, elastyczność i dostępność. Jednak wiele firm musi zwracać większą uwagę na właściwą konfigurację, pozostawiając swoje wrażliwe dane podatne na cyberzagrożenia. Utrzymanie konfiguracji przechowywania danych w chmurze tak bezpiecznej, jak to tylko możliwe, ma kluczowe znaczenie dla zapobiegania wyciekom, usuwaniu lub manipulowaniu danymi przez złośliwe podmioty.

Jak pomagamy Właściwa obrona przed wszelkimi problemami bezpieczeństwa OT

Edukacja poprzez symulowane ataki typu phishing

Skanowanie systemu i sieci

Skanowanie w chmurze

Edukacja poprzez symulowane ataki typu phishing Największe zagrożenia zaczynają się od wiadomości e-mail

Wyposaż swoich pracowników w wiedzę i narzędzia potrzebne do identyfikowania i reagowania na próby wyłudzenia informacji i inne zagrożenia, przemycane za pośrednictwem wiadomości e-mail. Edukuj ludzi indywidualnie i skoncentruj swoje szkolenia tam, gdzie jest to najbardziej potrzebne. Możesz znacząco zmniejszyć ryzyko udanych ataków.

Czytaj więcej

Wzmocnij pozycję swoich pracowników i zwiększ bezpieczeństwo

Wzmocnij pozycję swoich pracowników i zwiększ bezpieczeństwo

Wzmocnij bezpieczeństwo swojej firmy, umożliwiając pracownikom identyfikację i reagowanie na zagrożenia.

Zadbaj o bezpieczeństwo swojej firmy dzięki edukacji

Zadbaj o bezpieczeństwo swojej firmy dzięki edukacji

Zmniejsz ryzyko naruszenia danych i strat finansowych. Chroń swoją firmę i poufne dane przed cyberprzestępcami, regularnie edukując swoich pracowników w zakresie praktyk cyberbezpieczeństwa.

Edukacja poprzez symulowane ataki typu phishing

Skanowanie systemu i sieci Znajdź luki w zabezpieczeniach swoich zasobów technicznych

Uzyskaj pełny wgląd w swoje środowisko IT, aby móc zidentyfikować podatności i podjąć proaktywne kroki w celu ich wyeliminowania. Holm Security zapewnia wszystko, co musisz wiedzieć, aby Twoja firma była bezpieczna. Od identyfikacji najważniejszych wektorów ataków po bycie na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami - pomagamy chronić Twoją firmę.

Poznaj produkt

Identyfikacja ponad 100 000 podatności

Identyfikacja ponad 100 000 podatności

Wykonuj regularne skanowanie w celu identyfikacji podatności w zabezpieczeniach i nadawanie im priorytetów w oparciu o poziom ryzyka. Osiągnięcie kompleksowego przeglądu infrastruktury IT nigdy nie było łatwiejsze.

Nigdy więcej się nie martw dzięki kompletnemu przeglądowi danych

Nigdy więcej się nie martw dzięki kompletnemu przeglądowi danych

Przeszukaj, oceniaj i zabezpiecz środowisko wykorzystując szczelne zabezpieczenie zarówno sieci i stacji roboczych.

Skanowanie systemu i sieci

Skanowanie w chmurze Ciągłe monitorowanie, identyfikowanie i naprawianie błędów w konfiguracji

Cloud Scanning to kompleksowe rozwiązanie do zarządzania stanem bezpieczeństwa w chmurze, które stale wykrywa błędne konfiguracje, naruszenia zasad i zagrożenia zgodności w środowiskach chmurowych, w tym w usługach natywnych dla chmury. Z łatwością skanuj swoich dostawców usług w chmurze w poszukiwaniu błędów konfiguracji, które mogą zagrażać bezpieczeństwu. Oferujemy wsparcie dla Microsoft Azure, Amazon Web Services (AWS) i Google Cloud oraz zapewniamy obsługę wielu usług w chmurze.

Poznaj produkt

Odkryj i przejmij kontrolę nad błędami w konfiguracji

Odkryj i przejmij kontrolę nad błędami w konfiguracji

Uzyskaj pełną widoczność i praktyczny kontekst najbardziej krytycznych błędnych konfiguracji oraz wzmocnij i stale ulepszaj swoje bezpieczeństwo w chmurze. Bądź o krok przed zagrożeniami i zabezpiecz swoje środowisko natywne w chmurze jak nigdy dotąd.

Uzyskaj kompletny przegląd bezpieczeństwa swoich usług chmurowych

Uzyskaj kompletny przegląd bezpieczeństwa swoich usług chmurowych

Miej pod kontrolą całe środowiska chmury. Skanowanie w chmurze zapewnia wgląd w wiele chmur i zarządzanie zasobami, dając pełną kontrolę nad platformami, usługami, zasobami, regionami, kontami i oddziałami w chmurze.

Skanowanie w chmurze

Często zadawane pytania FAQ

Tutaj znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące bezpieczeństwa pracy zdalnej

Praca zdalna wiąże się z wyzwaniami w zakresie bezpieczeństwa. Dobrą wiadomością jest to, że można sobie z nimi poradzić, stosując odpowiednie strategie. Pierwszym krokiem jest uświadomienie sobie istnienia zagrożeń i zrozumienie różnicy między pracą online w biurze, a pracą z domu. Oto, co należy wiedzieć, aby zapewnić bezpieczeństwo pracownikom zdalnym:

Jakie ryzyko wiąże się z dostępem do danych firmowych w niezabezpieczonych sieciach Wi-Fi?

Gdy pracownicy uzyskują dostęp do informacji firmowych z publicznych lub domowych sieci Wi-Fi, które nie są zabezpieczone, ryzykują otwarcie sieci firmowej na nieautoryzowany dostęp. Może to prowadzić do naruszenia danych lub cyberataków.

Jakie jest ryzyko korzystania z urządzeń osobistych w pracy?

Korzystanie z urządzeń osobistych, takich jak laptopy czy smartfony, stało się powszechne w pracy zdalnej, ale urządzenia te mogą nie być zgodne z korporacyjnymi protokołami bezpieczeństwa. W miarę jak urządzenia osobiste stają się coraz bardziej powszechne, coraz mniej prawdopodobne jest przestrzeganie korporacyjnych protokołów bezpieczeństwa.

W jaki sposób czynniki ludzkie prowadzą do zagrożeń bezpieczeństwa w pracy zdalnej?

Błąd ludzki jest jednym z największych zagrożeń bezpieczeństwa w pracy zdalnej. Pracownicy pozbawieni świadomości bezpieczeństwa mogą być podatni na oszustwa typu phishing lub przypadkowo ujawnić dane logowania w przestrzeni publicznej.

Jak brak szkoleń z zakresu bezpieczeństwa pracy zdalnej wpływa na bezpieczeństwo firmy?

Bez odpowiedniego przeszkolenia w zakresie najlepszych praktyk bezpieczeństwa, pracownicy mogą używać słabych haseł lub angażować się w inne ryzykowne zachowania, które mogą narazić firmę na ryzyko. Brak świadomości i szkoleń w zakresie cyberbezpieczeństwa pracy zdalnej zwiększa ryzyko naruszenia danych i cyberataków.