Energetyka

Chroń swoją infrastrukturę przed cyberatakami dzięki strategii cyberbezpieczeństwa.

Nasze produktyChroń swoją technologię operacyjną przed cyberatakami

Spółki energetyczne narażone są na poważne ryzyko związane z cyberatakami, które mogą mieć katastrofalny wpływ na technologię operacyjną (Operational Technology - OT) oraz bezpieczeństwo ludzkie. Znacząco zredukuj ryzyko cyberataków dzięki ustrukturyzowanej, systemowej i proaktywnej strategii cyberbezpieczeństwa obejmującej zarówno zasoby techniczne, jak i ludzkie. Z nami zidentyfikujesz i usuniesz podatności w swoim systemie – zarówno te istniejące, jak i te, które mogą pojawić się w przyszłości.

Zdobądź wiedzę

Dzięki naszej ocenie określisz poziom bezpieczeństwa swoich zasobów technicznych i ludzkich.

Zabezpiecz swoją organizację

Zadbaj o sprawne funkcjonowanie swojej firmy, wykrywając podatności, zanim zrobią to cyberprzestępcy.

Osiągnij zgodność z przepisami

Spełniaj obowiązujące wymogi prawne i regulacyjne, w tym te nakładane przez RODO i NIS/NIS2 (Network and Information Security).

Możliwe zagrożenia Częste rodzaje cyberataków

Wrogie mocarstwa

Ransomware

Phishing

Łańcuchy dostaw

Zapobiegaj naruszeniom danych przez wrogie mocarstwa

Sektor energetyczny stał się w ostatnich latach celem wzmożonych cyberataków, spośród których miliony przeprowadzane są przez wrogie mocarstwa. Zagrożenia dla dostawców energii elektrycznej i gazu są podobne do tych, z którymi zmagają się inne branże: kradzieże danych, oszustwa finansowe oraz ransomware, ale też szpiegostwo i sabotaż. W przypadku spółek energetycznych największym zagrożeniem jest sabotaż sieci energetycznej.

Zapobiegaj naruszeniom danych przez wrogie mocarstwa

Odpieraj ataki ransomware

Ransomware i aplikacje usuwające dane stanowią poważne zagrożenie dla podmiotów sektora energetycznego. Ochrona przed ransomware wymaga stosowania skutecznych procedur tworzenia kopii zapasowych offline, zapobiegania infekcjom poprzez zwiększoną ochronę punktów końcowych i systemów mających dostęp do Internetu, a także segmentację sieci spółki oraz stosowanie modelu zerowego zaufania.

Odpieraj ataki ransomware

Chroń wrażliwe informacje i dane osobowe

Phishing to często spotykana metoda wykorzystywana przez cyberprzestępców w celu uzyskania dostępu do systemów i danych. Ochrona przed phishingiem wymaga wprowadzenia szeregu rozwiązań technicznych i organizacyjnych. Rozwiązania techniczne to filtry i weryfikacja wiadomości e-mail oraz oznaczanie wiadomości przychodzących jako niezaufane Z kolei rozwiązania organizacyjne to szkolenia z socjotechniki dla pracowników oraz zwiększanie ich świadomości na temat zagrożenia ze strony phishingu – budowanie ludzkiego firewallu.

Chroń wrażliwe informacje i dane osobowe

Zmniejsz ryzyko i minimalizuj przestoje

Ataki na łańcuchy dostaw stanowią rosnące zagrożenie dla organizacji. Dostawcy, którzy nie dbają o swoje cyberbezpieczeństwo, otwierają przestępcom furtkę do ataku na Twoją firmę. Aby zmniejszyć ryzyko, ogranicz zbędne usługi i wprowadź klauzule dotyczące cyberbezpieczeństwa do umów zawieranych z dostawcami i usługodawcami.

Zmniejsz ryzyko i minimalizuj przestoje

Bezpieczeństwo sieci i informacji Dyrektywa NIS

W sierpniu 2018 r. w życie weszły nowe przepisy oparte na europejskiej dyrektywie NIS (Network and Information Security). Przepisy te zaostrzają wymagania dotyczące integralności i dostępności danych w sektorach świadczących kluczowe usługi.

Dyrektywa NIS powstała jako odpowiedź na zagrożenia, z którymi borykają się różnego typu organizacje, a z nieprzestrzeganiem jej przepisów wiążą się poważne konsekwencje. Dzięki zarządzaniu podatnościami stworzysz systemowe, ustrukturyzowane oraz ciągłe rozwiązanie, a także spełnisz wymogi prawne.

Więcej informacji

Bezpieczeństwo sieci i informacji

Będziesz w doborowym towarzystwie Nasi klienci w sektorze energetycznym

Hero Future Energies

Holm Security VMP oferuje nam całościowe spojrzenie na podatności w naszej infrastrukturze. Platforma skanuje całą infrastrukturę oraz generuje skonsolidowane raporty na temat wszystkich luk, pozwalając na ich szybkie usuwanie. Dodatkowo jest ona bardzo przyjazna w użytkowaniu, a także oferuje mnóstwo zaawansowanych funkcjonalności.

Vinod Sharma
Manager Generalny ds. IT – Hero Future Energies
Alkion Terminals

Holm Security pomogło nam z wieloma wyzwaniami. W rezultacie wiemy, co dzieje się wewnątrz naszych terminali oraz jaki jest ich poziom bezpieczeństwa, co jest świetnym punktem wyjścia do dalszej optymalizacji naszej infrastruktury IT. Bardzo pozytywne wrażenie robi to, jak wiele uwagi Holm Security poświęca klientom. Nie jestem przez z nich zbywany wiadomościami e-mail czy powiadomieniami o przyjęciu zgłoszenia.

Patrick Mast
Dyrektor ds. IT – Alkion Terminals

Dbaj o bezpieczeństwo swojej organizacji Potencjał nowoczesnego zarządzania podatnościami

Niełatwo jest zadbać o to, by całe środowisko IT Twojej organizacji było na bieżąco aktualizowane i bezpieczne. Nasza nowoczesna platforma do zarządzania podatnościami obejmuje zarówno sprzęt, jak i zasoby ludzkie, dzięki czemu jesteś w stanie bez problemu wykrywać, zapobiegać i reagować na podatności. Dzięki niej możesz nieustannie szkolić swoich pracowników z najnowszych cyberzagrożeń oraz wykrywać luki w zabezpieczeniach u pracowników zdalnych, w systemach chmurowych, technologii operacyjnej oraz środowisku kontenerowym. 365 dni w roku, 24 godziny na dobę.

Przekonaj się, jak Holm Security może pomóc Ci zagwarantować bezpieczeństwo swojej organizacji.

Odkryj platformę