Zagadnienia Minimalizacja ryzyka cybernetycznego w środowiskach OT

Nowe urządzenia i technologie zmieniły krajobraz IT. Połączone ze sobą urządzenia pozwalają budować przewagę technologiczną i konkurencyjną, ale jednocześnie mogą być ogromnym bólem głowy dla działów IT. Ponieważ środowiska stają się coraz bardziej złożone, ważne jest śledzenie każdego urządzenia, w celu uzyskania pełnej widoczności środowiska OT i ochrony wszystkich warstw środowisk przemysłowych zarówno przed znanymi, jak i nieznanymi atakami. Ponadto kluczowe znaczenie ma zapewnienie zgodności z przepisami i proaktywna ochrona przed cyberzagrożeniami. Stawka jest wysoka, ale dzięki odpowiednim strategiom i technologiom można zidentyfikować podatności w zabezpieczeniach, zanim staną się one problemami biznesowymi.

cancel

80%

środowisk OT doświadczyło ataku ransomware w 2021 roku.

71%

systemów ma przestarzałe lub niewspierane systemy operacyjne.

70%

wszystkich środowisk operacyjnych ma jeden lub więcej zdalnych dostępów lub połączeń zewnętrznych z usługami zewnętrznymi, takimi jak dostawcy Internetu, usług itp.

Zabezpieczenia Więcej za mniej: Przezwyciężanie ograniczeń zasobów IT

Słaba widoczność

Brak widoczności w środowisku może negatywnie wpływać na bezpieczeństwo i produkcję. Identyfikacja cyberprzestępców, zanim włamią się do systemów, ma kluczowe znaczenie w sieciach OT, aby uniknąć nieplanowanych przestojów i wpływu na harmonogramy operacji.

Przenikanie ataków OT/IT

Ze względu na łatwość, z jaką cyberataki pochodzące z sieci IT mogą przeniknąć do niezabezpieczonego środowiska OT, zespoły ds. cyberbezpieczeństwa są zmuszone do priorytetowego traktowania bezpieczeństwa środowisk OT. Zabezpieczanie połączeń pomiędzy zasobami IT i OT jest niezbędne do wykrywania zagrożeń i zapobiegania potencjalnym atakom.

Starsza infrastruktura

Przestarzałe maszyny i starsze systemy operacyjne, które nie obsługują nowoczesnych protokołów bezpieczeństwa, mogą przyprawiać o prawdziwy ból głowy. Podczas gdy stopniowa aktualizacja starej infrastruktury pomaga, kluczowe jest ograniczenie dostępu do najbardziej "odległych" części, a także wyłączenie starych portów i regularne skanowanie sieci pod kątem potencjalnych zagrożeń.

Płaszczyzna ataku w chmurze

Połączenie usług w chmurowych z rozwiązaniami IT/OT spowodowało powstanie nowych możliwości ataku. Atakujący wykorzystują niezabezpieczone urządzenia OT, aby uzyskać dostęp do infrastruktury chmurowej firmy.

Porozmawiaj z ekspertem
ds. bezpieczeństwa OT już dziś

Aby przyspieszyć działanie zasobów, zapewniając jednocześnie produktywność, efektywność energetyczną i redukcję emisji, potrzebujesz odpowiedniego rozwiązania przemysłowego.

Zabezpieczenia Droga do inteligentniejszych, bezpieczniejszych i wydajniejszych operacji

Jeśli chodzi o zabezpieczanie systemów technologii operacyjnych (OT), firmy stoją przed poważnymi wyzwaniami, takimi jak brak świadomości bezpieczeństwa wśród pracowników OT, trudności w wykrywaniu wszystkich systemów OT w sieci, współdzielona infrastruktura sieciowa, trudności w łataniu systemów OT oraz nowymi rodzajami ataku związanymi z przenikaniem infrastruktury IT i OT.

Wyzwania te mogą sprawić, że systemy OT będą podatne na potencjalne zagrożenia. Firmy mogą jednak ograniczyć to ryzyko, nadając priorytet szkoleniom w zakresie świadomości bezpieczeństwa, inwestując w narzędzia zapewniające lepszy wgląd w sieć, segmentując sieć, znajdując sposoby na łatanie systemów OT bez powodowania zakłóceń i wdrażając silną strategię bezpieczeństwa. W ten sposób firmy mogą lepiej chronić swoje systemy OT przed potencjalnymi atakami.

Rewolucja w zarządzaniu zasobami IT dzięki pasywnym skanerom sieciowym

Aby automatycznie uzyskać wgląd w infrastrukturę IT w czasie rzeczywistym, pasywna obserwacja za pomocą skanerów sieciowych jest przełomem. Podczas gdy skanowanie sieciowe działa dobrze w przypadku większości urządzeń, laptopy, które rzadko łączą się z siecią korporacyjną, można łatwo przeoczyć. W tym miejscu przydają się skanery oparte na agentach. Możesz uzyskać widoczność w czasie rzeczywistym i poprawić zasięg zasobów, łącząc skanowanie aktywne i pasywne oraz skanowanie oparte na agentach. Nie pozwól, aby zarządzanie zasobami IT pozostało w tyle. Ulepsz swoje techniki skanowania za pomocą pasywnych skanerów sieciowych i bądź na bieżąco ze swoją infrastrukturą IT.

Nie pozwól, by Twoi pracownicy byli słabym ogniwem w łańcuchu cyberbezpieczeństwa.

Zabezpieczenia cybernetyczne są jak forteca, z murami, bramami i strażnikami chroniącymi cenne zasoby. Ale co, jeśli wróg zakradnie się przez niezamknięte drzwi otwarte przez jednego z pracowników? Zgadza się - zasoby ludzkie mogą być najsłabszym ogniwem w łańcuchu cyberbezpieczeństwa. Jeśli więc chcesz uchronić swoją organizację przed cyberatakami, nie wystarczy chronić zasoby techniczne. Musisz skupić się na szkoleniach, świadomości i ciągłej czujności, aby upewnić się, że twoi pracownicy są w stanie sprostać zadaniu obrony twojego cyfrowego królestwa.

Jak pomagamy Właściwa obrona przed wszelkimi problemami bezpieczeństwa OT

Skanowanie systemu i sieci

Skanowanie w chmurze

Kampanie phishingowe i edukacyjne

Skanowanie aplikacji webowych

Skanowanie systemu i sieci Znajdź luki w zabezpieczeniach swoich zasobów technicznych

Uzyskaj pełny wgląd w swoje środowisko IT, aby móc zidentyfikować podatności i podjąć proaktywne kroki w celu ich wyeliminowania. Holm Security zapewnia wszystko, co musisz wiedzieć, aby Twoja firma była bezpieczna. Od identyfikacji najważniejszych wektorów ataków po bycie na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami - pomagamy chronić Twoją firmę.

Poznaj produkt

Identyfikacja ponad 100000 podatności

Identyfikacja ponad 100 000 podatności

Wykonuj regularne skanowanie w celu identyfikacji podatności w zabezpieczeniach i nadawanie im priorytetów w oparciu o poziom ryzyka. Osiągnięcie kompleksowego przeglądu infrastruktury IT nigdy nie było łatwiejsze.

Nigdy więcej się nie martw dzięki kompletnemu przeglądowi danych

Nigdy więcej się nie martw dzięki kompletnemu przeglądowi danych

Przeszukaj, oceniaj i zabezpiecz środowisko wykorzystując szczelne zabezpieczenie zarówno sieci i stacji roboczych.

Skanowanie systemu i sieci

Skanowanie w chmurze Ciągłe monitorowanie, identyfikowanie i naprawianie błędów w konfiguracji

Cloud Scanning to kompleksowe rozwiązanie do zarządzania stanem bezpieczeństwa w chmurze, które stale wykrywa błędne konfiguracje, naruszenia zasad i zagrożenia zgodności w środowiskach chmurowych, w tym w usługach natywnych dla chmury. Z łatwością skanuj swoich dostawców usług w chmurze w poszukiwaniu błędów konfiguracji, które mogą zagrażać bezpieczeństwu. Oferujemy wsparcie dla Microsoft Azure, Amazon Web Services (AWS) i Google Cloud oraz zapewniamy obsługę wielu usług w chmurze.

Poznaj produkt

Odkryj i przejmij kontrolę nad błędami w konfiguracji

Odkryj i przejmij kontrolę nad błędami w konfiguracji

Uzyskaj pełną widoczność i praktyczny kontekst najbardziej krytycznych błędnych konfiguracji oraz wzmocnij i stale ulepszaj swoje bezpieczeństwo w chmurze. Bądź o krok przed zagrożeniami i zabezpiecz swoje środowisko natywne w chmurze jak nigdy dotąd.

Uzyskaj kompletny przegląd bezpieczeństwa swoich usług chmurowych

Uzyskaj kompletny przegląd bezpieczeństwa swoich usług chmurowych

Miej pod kontrolą całe środowiska chmury. Skanowanie w chmurze zapewnia wgląd w wiele chmur i zarządzanie zasobami, dając pełną kontrolę nad platformami, usługami, zasobami, regionami, kontami i oddziałami w chmurze.

Skanowanie w chmurze

Kampanie phishingowe i edukacyjne Największe zagrożenia zaczynają się od wiadomości e-mail

Wyposaż swoich pracowników w wiedzę i narzędzia potrzebne do identyfikowania i reagowania na próby wyłudzenia informacji i inne zagrożenia, przemycane za pośrednictwem wiadomości e-mail. Edukuj ludzi indywidualnie i skoncentruj swoje szkolenia tam, gdzie jest to najbardziej potrzebne. Możesz znacząco zmniejszyć ryzyko udanych ataków.

Czytaj więcej

Wzmocnij pozycję swoich pracowników i zwiększ bezpieczeństwo

Wzmocnij pozycję swoich pracowników i zwiększ bezpieczeństwo

Wzmocnij bezpieczeństwo swojej firmy, umożliwiając pracownikom identyfikację i reagowanie na zagrożenia.

Zadbaj o bezpieczeństwo swojej firmy dzięki edukacji

Zadbaj o bezpieczeństwo swojej firmy dzięki edukacji

Zmniejsz ryzyko naruszenia danych i strat finansowych. Chroń swoją firmę i poufne dane przed cyberprzestępcami, regularnie edukując swoich pracowników w zakresie praktyk cyberbezpieczeństwa.

Kampanie phishingowe i edukacyjne

Skanowanie aplikacji webowych Odkryj i usuń słabe punkty tam, gdzie jesteś najbardziej podatny na zagrożenia

Ochrona aplikacji internetowych nigdy nie była łatwiejsza. Dzięki naszej usłudze skanowania aplikacji internetowych możesz łatwo przeskanować swoje aplikacje internetowe i interfejsy API pod kątem luk w zabezpieczeniach i zapewnić pokrycie OWASP Top 10.

Dowiedz się więcej

Ponowna ochrona aplikacji internetowych i interfejsów API

Ponowna ochrona aplikacji internetowych i interfejsów API

Nasza zaawansowana technologia wykrywa szeroką gamę błędnie skonfigurowanych i podatnych na ataki aplikacji internetowych i interfejsów API, automatycznie identyfikując serwery internetowe, język programowania i bazy danych.

Wczesne wykrywanie luk w zabezpieczeniach i ograniczanie ryzyka

Wczesne wykrywanie luk w zabezpieczeniach i ograniczanie ryzyka

Ustal priorytety - wksaż krytyczne zagrożenia jako najistotniejsze, zapewniając im ochronę przed potencjalnymi naruszeniami . Bądź o krok przed konkurencją dzięki naszemu najnowocześniejszemu skanerowi aplikacji internetowych.

Skanowanie aplikacji webowych

Często zadawane pytania FAQ

Tutaj znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące OT Security

Czym jest OT Security i dlaczego jest ważne?

Bezpieczeństwo OT odnosi się do praktyk i środków wdrożonych w celu ochrony systemów i sieci technologii operacyjnych, które są wykorzystywane do zarządzania i kontrolowania procesów przemysłowych i infrastruktury krytycznej. Bezpieczeństwo OT jest ważne, ponieważ każdy cyberatak lub naruszenie tych systemów może spowodować znaczne zakłócenia w infrastrukturze krytycznej, takiej jak sieci energetyczne, stacje uzdatniania wody i systemy transportowe, co może prowadzić do strat ekonomicznych, katastrof ekologicznych, a nawet utraty życia.

Jakie są ryzyka i zagrożenia dla bezpieczeństwa OT?

Główne ryzyka i zagrożenia dla bezpieczeństwa OT obejmują cyberataki, infekcje złośliwym oprogramowaniem, zagrożenia wewnętrzne, awarie lub nieprawidłowe działanie sprzętu, klęski żywiołowe i błędy ludzkie. Hakerzy i cyberprzestępcy mogą wykorzystywać luki w systemach OT, aby uzyskać nieautoryzowany dostęp i powodować zakłócenia, kraść poufne dane lub przeprowadzać destrukcyjne ataki.

Jak organizacje mogą identyfikować słabe punkty i oceniać ryzyko związane z bezpieczeństwem?

Organizacje mogą identyfikować słabe punkty i oceniać ryzyko związane z bezpieczeństwem OT, przeprowadzając regularne oceny ryzyka, testy penetracyjne, skanowanie luk w zabezpieczeniach i audyty bezpieczeństwa. Mogą również przyjąć ramy i standardy bezpieczeństwa, takie jak NIST CSF, ISO 27001 lub IEC 62443, aby kierować swoimi praktykami zarządzania ryzykiem i zapewnić zgodność z wymogami regulacyjnymi.