Zagadnienia Minimalizacja ryzyka cybernetycznego w środowiskach OT

Nowe urządzenia i technologie zmieniły krajobraz IT. Połączone ze sobą urządzenia pozwalają budować przewagę technologiczną i konkurencyjną, ale jednocześnie mogą być ogromnym bólem głowy dla działów IT. Ponieważ środowiska stają się coraz bardziej złożone, ważne jest śledzenie każdego urządzenia, w celu uzyskania pełnej widoczności środowiska OT i ochrony wszystkich warstw środowisk przemysłowych zarówno przed znanymi, jak i nieznanymi atakami. Ponadto kluczowe znaczenie ma zapewnienie zgodności z przepisami i proaktywna ochrona przed cyberzagrożeniami. Stawka jest wysoka, ale dzięki odpowiednim strategiom i technologiom można zidentyfikować podatności w zabezpieczeniach, zanim staną się one problemami biznesowymi.

cancel

80%

środowisk OT doświadczyło ataku ransomware w 2021 roku.

71%

systemów ma przestarzałe lub niewspierane systemy operacyjne.

70%

wszystkich środowisk operacyjnych ma jeden lub więcej zdalnych dostępów lub połączeń zewnętrznych z usługami zewnętrznymi, takimi jak dostawcy Internetu, usług itp.

Zabezpieczenia Więcej za mniej: Przezwyciężanie ograniczeń zasobów IT

Słaba widoczność

Brak widoczności w środowisku może negatywnie wpływać na bezpieczeństwo i produkcję. Identyfikacja cyberprzestępców, zanim włamią się do systemów, ma kluczowe znaczenie w sieciach OT, aby uniknąć nieplanowanych przestojów i wpływu na harmonogramy operacji.

Przenikanie ataków OT/IT

Ze względu na łatwość, z jaką cyberataki pochodzące z sieci IT mogą przeniknąć do niezabezpieczonego środowiska OT, zespoły ds. cyberbezpieczeństwa są zmuszone do priorytetowego traktowania bezpieczeństwa środowisk OT. Zabezpieczanie połączeń pomiędzy zasobami IT i OT jest niezbędne do wykrywania zagrożeń i zapobiegania potencjalnym atakom.

Starsza infrastruktura

Przestarzałe maszyny i starsze systemy operacyjne, które nie obsługują nowoczesnych protokołów bezpieczeństwa, mogą przyprawiać o prawdziwy ból głowy. Podczas gdy stopniowa aktualizacja starej infrastruktury pomaga, kluczowe jest ograniczenie dostępu do najbardziej "odległych" części, a także wyłączenie starych portów i regularne skanowanie sieci pod kątem potencjalnych zagrożeń.

Płaszczyzna ataku w chmurze

Połączenie usług w chmurowych z rozwiązaniami IT/OT spowodowało powstanie nowych możliwości ataku. Atakujący wykorzystują niezabezpieczone urządzenia OT, aby uzyskać dostęp do infrastruktury chmurowej firmy.

Porozmawiaj z ekspertem
ds. bezpieczeństwa OT już dziś

Aby przyspieszyć działanie zasobów, zapewniając jednocześnie produktywność, efektywność energetyczną i redukcję emisji, potrzebujesz odpowiedniego rozwiązania przemysłowego.

Zabezpieczenia Droga do inteligentniejszych, bezpieczniejszych i wydajniejszych operacji

Jeśli chodzi o zabezpieczanie systemów technologii operacyjnych (OT), firmy stoją przed poważnymi wyzwaniami, takimi jak brak świadomości bezpieczeństwa wśród pracowników OT, trudności w wykrywaniu wszystkich systemów OT w sieci, współdzielona infrastruktura sieciowa, trudności w łataniu systemów OT oraz nowymi rodzajami ataku związanymi z przenikaniem infrastruktury IT i OT.

Wyzwania te mogą sprawić, że systemy OT będą podatne na potencjalne zagrożenia. Firmy mogą jednak ograniczyć to ryzyko, nadając priorytet szkoleniom w zakresie świadomości bezpieczeństwa, inwestując w narzędzia zapewniające lepszy wgląd w sieć, segmentując sieć, znajdując sposoby na łatanie systemów OT bez powodowania zakłóceń i wdrażając silną strategię bezpieczeństwa. W ten sposób firmy mogą lepiej chronić swoje systemy OT przed potencjalnymi atakami.

Rewolucja w zarządzaniu zasobami IT dzięki pasywnym skanerom sieciowym

Aby automatycznie uzyskać wgląd w infrastrukturę IT w czasie rzeczywistym, pasywna obserwacja za pomocą skanerów sieciowych jest przełomem. Podczas gdy skanowanie sieciowe działa dobrze w przypadku większości urządzeń, laptopy, które rzadko łączą się z siecią korporacyjną, można łatwo przeoczyć. W tym miejscu przydają się skanery oparte na agentach. Możesz uzyskać widoczność w czasie rzeczywistym i poprawić zasięg zasobów, łącząc skanowanie aktywne i pasywne oraz skanowanie oparte na agentach. Nie pozwól, aby zarządzanie zasobami IT pozostało w tyle. Ulepsz swoje techniki skanowania za pomocą pasywnych skanerów sieciowych i bądź na bieżąco ze swoją infrastrukturą IT.

Nie pozwól, by Twoi pracownicy byli słabym ogniwem w łańcuchu cyberbezpieczeństwa.

Zabezpieczenia cybernetyczne są jak forteca, z murami, bramami i strażnikami chroniącymi cenne zasoby. Ale co, jeśli wróg zakradnie się przez niezamknięte drzwi otwarte przez jednego z pracowników? Zgadza się - zasoby ludzkie mogą być najsłabszym ogniwem w łańcuchu cyberbezpieczeństwa. Jeśli więc chcesz uchronić swoją organizację przed cyberatakami, nie wystarczy chronić zasoby techniczne. Musisz skupić się na szkoleniach, świadomości i ciągłej czujności, aby upewnić się, że twoi pracownicy są w stanie sprostać zadaniu obrony twojego cyfrowego królestwa.

Jak pomagamy Właściwa obrona przed wszelkimi problemami bezpieczeństwa OT

Skanowanie systemu i sieci

Skanowanie w chmurze

Kampanie phishingowe i edukacyjne

Skanowanie aplikacji webowych

Skanowanie systemu i sieci Znajdź luki w zabezpieczeniach swoich zasobów technicznych

Uzyskaj pełny wgląd w swoje środowisko IT, aby móc zidentyfikować podatności i podjąć proaktywne kroki w celu ich wyeliminowania. Holm Security zapewnia wszystko, co musisz wiedzieć, aby Twoja firma była bezpieczna. Od identyfikacji najważniejszych wektorów ataków po bycie na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami - pomagamy chronić Twoją firmę.

Poznaj produkt

Identyfikacja ponad 100 000 podatności

Wykonuj regularne skanowanie w celu identyfikacji podatności w zabezpieczeniach i nadawanie im priorytetów w oparciu o poziom ryzyka. Osiągnięcie kompleksowego przeglądu infrastruktury IT nigdy nie było łatwiejsze.

Nigdy więcej się nie martw dzięki kompletnemu przeglądowi danych

Przeszukaj, oceniaj i zabezpiecz środowisko wykorzystując szczelne zabezpieczenie zarówno sieci i stacji roboczych.

Skanowanie w chmurze Ciągłe monitorowanie, identyfikowanie i naprawianie błędów w konfiguracji

Cloud Scanning to kompleksowe rozwiązanie do zarządzania stanem bezpieczeństwa w chmurze, które stale wykrywa błędne konfiguracje, naruszenia zasad i zagrożenia zgodności w środowiskach chmurowych, w tym w usługach natywnych dla chmury. Z łatwością skanuj swoich dostawców usług w chmurze w poszukiwaniu błędów konfiguracji, które mogą zagrażać bezpieczeństwu. Oferujemy wsparcie dla Microsoft Azure, Amazon Web Services (AWS) i Google Cloud oraz zapewniamy obsługę wielu usług w chmurze.

Poznaj produkt

Odkryj i przejmij kontrolę nad błędami w konfiguracji

Uzyskaj pełną widoczność i praktyczny kontekst najbardziej krytycznych błędnych konfiguracji oraz wzmocnij i stale ulepszaj swoje bezpieczeństwo w chmurze. Bądź o krok przed zagrożeniami i zabezpiecz swoje środowisko natywne w chmurze jak nigdy dotąd.

Uzyskaj kompletny przegląd bezpieczeństwa swoich usług chmurowych

Miej pod kontrolą całe środowiska chmury. Skanowanie w chmurze zapewnia wgląd w wiele chmur i zarządzanie zasobami, dając pełną kontrolę nad platformami, usługami, zasobami, regionami, kontami i oddziałami w chmurze.

Kampanie phishingowe i edukacyjne Największe zagrożenia zaczynają się od wiadomości e-mail

Wyposaż swoich pracowników w wiedzę i narzędzia potrzebne do identyfikowania i reagowania na próby wyłudzenia informacji i inne zagrożenia, przemycane za pośrednictwem wiadomości e-mail. Edukuj ludzi indywidualnie i skoncentruj swoje szkolenia tam, gdzie jest to najbardziej potrzebne. Możesz znacząco zmniejszyć ryzyko udanych ataków.

Czytaj więcej

Wzmocnij pozycję swoich pracowników i zwiększ bezpieczeństwo

Wzmocnij bezpieczeństwo swojej firmy, umożliwiając pracownikom identyfikację i reagowanie na zagrożenia.

Zadbaj o bezpieczeństwo swojej firmy dzięki edukacji

Zmniejsz ryzyko naruszenia danych i strat finansowych. Chroń swoją firmę i poufne dane przed cyberprzestępcami, regularnie edukując swoich pracowników w zakresie praktyk cyberbezpieczeństwa.

Skanowanie aplikacji webowych Odkryj i usuń słabe punkty tam, gdzie jesteś najbardziej podatny na zagrożenia

Ochrona aplikacji internetowych nigdy nie była łatwiejsza. Dzięki naszej usłudze skanowania aplikacji internetowych możesz łatwo przeskanować swoje aplikacje internetowe i interfejsy API pod kątem luk w zabezpieczeniach i zapewnić pokrycie OWASP Top 10.

Dowiedz się więcej

Ponowna ochrona aplikacji internetowych i interfejsów API

Nasza zaawansowana technologia wykrywa szeroką gamę błędnie skonfigurowanych i podatnych na ataki aplikacji internetowych i interfejsów API, automatycznie identyfikując serwery internetowe, język programowania i bazy danych.

Wczesne wykrywanie luk w zabezpieczeniach i ograniczanie ryzyka

Ustal priorytety - wksaż krytyczne zagrożenia jako najistotniejsze, zapewniając im ochronę przed potencjalnymi naruszeniami . Bądź o krok przed konkurencją dzięki naszemu najnowocześniejszemu skanerowi aplikacji internetowych.

Często zadawane pytania FAQ

Tutaj znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące OT Security

Czym jest OT Security i dlaczego jest ważne?

Bezpieczeństwo OT odnosi się do praktyk i środków wdrożonych w celu ochrony systemów i sieci technologii operacyjnych, które są wykorzystywane do zarządzania i kontrolowania procesów przemysłowych i infrastruktury krytycznej. Bezpieczeństwo OT jest ważne, ponieważ każdy cyberatak lub naruszenie tych systemów może spowodować znaczne zakłócenia w infrastrukturze krytycznej, takiej jak sieci energetyczne, stacje uzdatniania wody i systemy transportowe, co może prowadzić do strat ekonomicznych, katastrof ekologicznych, a nawet utraty życia.

Jakie są ryzyka i zagrożenia dla bezpieczeństwa OT?

Główne ryzyka i zagrożenia dla bezpieczeństwa OT obejmują cyberataki, infekcje złośliwym oprogramowaniem, zagrożenia wewnętrzne, awarie lub nieprawidłowe działanie sprzętu, klęski żywiołowe i błędy ludzkie. Hakerzy i cyberprzestępcy mogą wykorzystywać luki w systemach OT, aby uzyskać nieautoryzowany dostęp i powodować zakłócenia, kraść poufne dane lub przeprowadzać destrukcyjne ataki.

Jak organizacje mogą identyfikować słabe punkty i oceniać ryzyko związane z bezpieczeństwem?

Organizacje mogą identyfikować słabe punkty i oceniać ryzyko związane z bezpieczeństwem OT, przeprowadzając regularne oceny ryzyka, testy penetracyjne, skanowanie luk w zabezpieczeniach i audyty bezpieczeństwa. Mogą również przyjąć ramy i standardy bezpieczeństwa, takie jak NIST CSF, ISO 27001 lub IEC 62443, aby kierować swoimi praktykami zarządzania ryzykiem i zapewnić zgodność z wymogami regulacyjnymi.