Handel detaliczny i e-commerce 

Chroń swoją firmę przed niechcianym ryzykiem dzięki strategii cyberbezpieczeństwa.

Wiedza Chroń dane swoich klientów

Poza szkodliwymi skutkami zdarzeń, z jakimi muszą borykać się firmy zajmujące się handlem detalicznym, cyfryzacja dodatkowo sprawia, że branża ta staje się coraz bardziej podatna na cyberataki. To prawda, że to właśnie podmioty z tej branży padały w ostatnich latach ofiarą najgłośniejszych cyberataków. Naruszenie ochrony danych może obniżyć zaufanie klientów, skutkując ogromnymi stratami finansowymi.

Zdobądź wiedzę

Monitoruj wszystkie zasoby w każdym środowisku, w tym kasy tradycyjne oraz kasy i skanery samoobsługowe.

Zabezpiecz swoją działalność

Zadbaj o sprawne działanie swoich sklepów stacjonarnych, internetowych i działalności e-commerce.

Osiągnij zgodność z przepisami

Spełniaj wymogi istniejących i przyszłych przepisów, rozporządzeń i wytycznych takich jak RODO i PCI DSS.

Całościowe podejście

Nasze usługi obejmują zarówno infrastrukturę, jak i pracowników, dzięki czemu uzyskujesz od nas dostęp do kompleksowych informacji na temat Twojego poziomu bezpieczeństwa.

Wymagania Dobre praktyki w cyberbezpieczeństwie

Tak jak w przypadku innych branż handel detaliczny przechodzi obecnie transformację cyfrową, a zwiększonej łączności towarzyszy ryzyko cyberataków. Ocena tego ryzyka i zrozumienie, w jaki sposób Twoja firma może stać się ofiarą nieupoważnionego dostępu, ma kluczowe znaczenie. Oto kilka dobrych praktyk, dzięki którym ochronisz swoją firmę przed generującymi przestoje i koszty włamaniami, których celem mogą być zarówno zasoby techniczne, jak i ludzkie.

Identyfikacja

Zidentyfikuj i zrozum potencjalne zagrożenia, w tym ryzyko ataku z zewnątrz i od wewnątrz.

Ocena

Oceniaj stopień ryzyka, ustalając prawdopodobieństwo i potencjalne skutki wykorzystania podatności przez kogoś z zewnątrz lub wewnątrz.

Stan zabezpieczeń

Nieustannie i ostrożnie dopasowuj swoje cyberbezpieczeństwo do zmieniających się warunków.

Redukcja

Redukuj ryzyko i wpływ potencjalnych naruszeń dzięki narzędziom do wykrywania ataków.

Ograniczanie

Miej plan działania na wypadek potencjalnych zdarzeń.

Odzyskiwanie

Stwórz plan działania na wypadek naruszeń cyberbezpieczeństwa, dzięki któremu zagwarantujesz ciągłość działania.

Wyzwania Staw czoło swoim głównym wyzwaniom cyberbezpieczeństwa

Rosnąca powierzchnia ataku

Ataki ransomware

Chroń swój biznes

Chroń swoje zasoby, dane i reputację

Z rosnącą popularnością programów członkowskich i kas samoobsługowych wiąże się wzrost liczby różnych systemów i urządzeń wykorzystywanych w sklepach stacjonarnych. Oznacza to również, że w rezultacie znacząco rośnie powierzchnia ataku. Nieustanne monitorowanie wszystkich używanych systemów staje się coraz trudniejsze. Dzięki Holm Security możesz w sposób ciągły i zautomatyzowany monitorować wszystkie swoje zasoby.

Rosnąca powierzchnia ataku

Aktywna ochrona przed ransomware

Sprzedawcy w handlu detalicznym coraz częściej padają ofiarą ataków ransomware. Tego typu ataki potrafią uniemożliwiać funkcjonowanie krytycznych systemów i kas w sklepach stacjonarnych. Niedawno wskutek ataku ransomware ucierpiała cała sieć sklepów, które nie były w stanie obsługiwać klientów, ponosząc przez to ogromne straty. Holm Security pomaga chronić całą powierzchnię ataku – od użytkowników do krytycznych systemów, kas i komputerów. Twoja ochrona jest zawsze tak skuteczna, jak jej najsłabsze ogniwo, dlatego bierzemy również pod uwagę czynnik ludzki, oferując szkolenia podnoszące świadomość na temat phishingu.

Więcej o ransomware

Ataki ransomware

Łatwy kąsek dla złodziei danych finansowych

Sklepy internetowe bazują na nowoczesnych, ale i bardzo złożonych technologiach. Niełatwo jest zebrać informacje na temat wszystkich obszarów w jednym miejscu. Dzięki Holm Security na bieżąco i automatycznie wykryjesz słabe punkty w każdym środowisku. Nasza ochrona obejmuje zasoby techniczne na miejscu, w tym systemy, komputery, urządzenia, infrastrukturę chmurową, kontenery i aplikacje webowe oraz API. 

Chroń swój biznes

Będziesz w doborowym towarzystwie Zaufało nam ponad 750 organizacji na całym świecie

UR&Penn

Ochrona naszych sklepów stacjonarnych oraz danych osobowych klientów ma dla nas kluczowe znaczenie. Nasi klienci powierzają nam swoje dane – musimy być godni ich zaufania. Od kiedy wdrożyliśmy nowoczesną platformę do zarządzania podatnościami Holm Security, nieustannie monitorujemy podatności, dzięki czemu znamy nasze słabe strony.

Emir Saffar
CISO, UR&Penn
Alkion Terminals

Holm Security pomogło nam z wieloma wyzwaniami. W rezultacie wiemy, co dzieje się wewnątrz naszych terminali oraz jaki jest ich poziom bezpieczeństwa, co jest świetnym punktem wyjścia do dalszej optymalizacji naszej infrastruktury IT. Bardzo pozytywne wrażenie robi to, jak wiele uwagi Holm Security poświęca klientom. Nie jestem przez z nich zbywany wiadomościami e-mail czy powiadomieniami o przyjęciu zgłoszenia.

Patrick Mast
Dyrektor ds. IT – Alkion Terminals

Chcesz wiedzieć więcej na temat naszego rozwiązania nowej generacji?

Skontaktuj się z nami

Spełniaj wymogi regulacyjne

Zgodność z PCI DSS

RODO

Audyty bezpieczeństwa i cyberbezpieczeństwo Jak osiągnąć zgodność z PCI DSS

Wielu sprzedawców pracuje nad osiągnięciem zgodności z PCI DSS, ponieważ chcą zagwarantować, że dane wykorzystywane w transakcjach kartą są chronione zgodnie z tym standardem. Holm Security oferuje w tym przypadku kompleksową usługę, w tym skany i audyty PCI DSS wykonywane przez uprawniony podmiot skanujący.

Więcej o PCI DSS

Zgodność z PCI DSS

RODO i prywatność danych Ochrona danych klientów i transparentność danych

Sklepy przechowują i przetwarzają w różnych celach ogromne ilości danych osobowych. Jednym z powodów takiego stanu rzeczy jest to, że świat rzeczywisty staje się coraz bardziej zintegrowany ze światem wirtualnym.

RODO (Ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych) nakłada surowsze wymagania na wszystkie systemy przechowujące lub przetwarzające dane osobowe. Wyzwania związane z ochroną danych stają się zatem coraz trudniejsze. Programy członkowskie i kasy samoobsługowe sprawiają, że przetwarzane i przechowywane są coraz większe ilości danych osobowych.

Więcej o RODO

RODO

Dbaj o bezpieczeństwo swojej organizacji Potencjał nowoczesnego zarządzania podatnościami

Niełatwo jest zadbać o to, by całe środowisko IT Twojej organizacji było na bieżąco aktualizowane i bezpieczne. Nasza nowoczesna platforma do zarządzania podatnościami obejmuje zarówno sprzęt, jak i zasoby ludzkie, dzięki czemu jesteś w stanie bez problemu wykrywać, zapobiegać i reagować na podatności. Dzięki niej możesz nieustannie szkolić swoich pracowników z najnowszych cyberzagrożeń oraz wykrywać luki w zabezpieczeniach u pracowników zdalnych, w systemach chmurowych, technologii operacyjnej oraz środowisku kontenerowym. 365 dni w roku, 24 godziny na dobę.

Przekonaj się, jak Holm Security może pomóc Ci zagwarantować bezpieczeństwo swojej organizacji.

Odkryj platformę