4 lipca 2025
Letnie czytanie: Kluczowe funkcjonalności, których nie chcesz przegapić!
Gdy dni stają się coraz dłuższe, a tempo działalności zmienia się, jest to idealny czas, aby zastanowić się nad poczynionymi przez nas postępami i podzielić się tym, co przed nami. Jak dotąd w 2025 r. wprowadziliśmy kilka kluczowych funkcjonalności zaprojektowanych w celu wzmocnienia cyberbezpieczeństwa i usprawnienia ochrony w całym środowisku. A dopiero się rozkręcamy - na horyzoncie są ekscytujące aktualizacje zaplanowane na drugą połowę roku, z jeszcze bardziej zaawansowanymi narzędziami i funkcjami w drodze.
Przyjrzyjmy się bliżej aspektom, które osiągnęliśmy do tej pory w tym roku, a także niektórym z nadchodzących.
Co zrobiliśmy?
EPSS ułatwia planowanie działań naprawczych
Niedawno dodaliśmy funkcję EPSS do naszej platformy. Użytkownicy mogą teraz przeglądać i filtrować luki w zabezpieczeniach sieci według ich wyniku EPSS, zarówno dla konkretnej podatności, jak i listy luk w zakresie wyników EPSS. Wprowadzenie takiej funkconalności ułatwia ustalanie priorytetów działań naprawczych w oparciu o prawdopodobieństwo wykorzystania luki w ciągu najbliższych 30 dni, pomagając zespołom skupić się na tym, co najważniejsze.
Remediacja na nowym poziomie
Niedawno wprowadziliśmy nową odsłonę procesu zarządzania remediacją! Zbyt często działania naprawcze grzęzną w ręcznych zadaniach, rozproszonej własności i przeciążeniu ticketami, dlatego ułatwiliśmy zarządzanie i skalowanie reakcji na luki w zabezpieczeniach.
Zgrupowane zgłoszenia naprawcze oznaczają mniej bałaganu w zgłoszeniach i większy postęp. Gdy pojedyncza luka ma wpływ na setki zasobów lub odwrotnie, zespoły mogą teraz zająć się wszystkim za pomocą jednego zgłoszenia. Skoncentrowana widoczność zespołu zapewnia również, że każdy zespół widzi tylko to, co jest dla niego istotne, zwiększając odpowiedzialność bez przytłaczania użytkowników. Co więcej, delegowanie na dużą skalę staje się płynne dzięki dziedziczeniu właścicieli zasobów, co oznacza, że nie trzeba już ręcznie przypisywać pracy ani powielać wysiłków w różnych systemach.
Ulepszony interfejs użytkownika
Wprowadziliśmy również szereg usprawnień, które poprawiają doświadczenie użytkownika. Obejmują one m.in. lepszą unifikację zasobów, w tym większą dokładność podczas ich rozdzielania. Na początku tego roku udoskonaliliśmy także API, skanowanie sieci, agenta urządzeń i inne elementy, aby zwiększyć efektywność pracy.
Zoptymalizowana wydajność i stabilność
Ciężko pracowaliśmy również nad zapewnieniem szybkiej wydajności ładowania podczas obsługi większych ilości elementów w różnych widokach, a także podczas bardziej złożonych wyszukiwań i korzystania z zaawansowanych filtrów. Postawiliśmy duży nacisk również na stabilność, dzięki czemu Security Center pozostaje w pełni funkcjonalne. Mamy nadzieję, że zauważyliście te ulepszenia!
Zmiany w wersji on-premise
Na początku tego roku ulepszyliśmy wersję on-premise o szereg nowych funkcji, które pozwolą Ci być o krok przed cyberprzestępcami. Zmiana ta pozwala na wdrażanie w środowiskach o określonych wymaganiach dotyczących routingu, oferując większą elastyczność i możliwość dostosowania do unikalnych konfiguracji sieci. Co więcej, zewnętrzne punkty końcowe mogą być teraz weryfikowane pod kątem łączności, aby zapewnić płynną komunikację z urządzeniem lokalnym.
Inne ulepszenia wersji lokalnej obejmują szczegółową kontrolę dostępu opartą na rolach (RBAC) na poziomie zasobów, nowy pulpit nawigacyjny ze zaktualizowanymi widżetami i konfigurowalnymi widokami oraz nowe integracje z produktami takimi jak BeyondTrust.
Jakie wprowadzimy innowacje?
Wiemy, że atakujący nie odpoczywają, więc ciężko pracujemy, aby wprowadzać innowacje i dalej ulepszać naszą platformę. Mamy w zanadrzu kilka ulepszeń, które pozwolą Ci być o krok przed cyberprzestępcami.
Nowy silnik raportowania wspiera liderów zespołów
Planujemy wprowadzić nowe środowisko raportowania, aby zapewnić elastyczne, łatwe do zrozumienia spostrzeżenia zarówno dla odbiorców technicznych, jak i nietechnicznych. Nowe raporty będą w pełni zintegrowane z naszą platformą, umożliwiając eksportowanie rekordów z różnych widoków i perspektyw danych. Dzięki tym narzędziom osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo mogą podejmować bardziej świadome decyzje i lepiej demonstrować postępy w zakresie środków redukujących ryzyko.
Pulpity nawigacyjne do udostępniania zespołom ze szczegółową analityką
Aby wspierać decentralizację i skalę, dashboardy można teraz konfigurować i udostępniać różnym zespołom. Dzięki temu różne grupy w organizacji mogą przeglądać i analizować własne zasoby, nadal działając w ramach ujednoliconej platformy. Ulepszenia te ostatecznie pozwalają na łatwiejszy nadzór nad programem i lepsze dostosowanie raportowania w różnych działach.
Agent Linux dla proaktywnej obrony
Podstawą silnej strategii zarządzania podatnościami jest dokładne i terminowe wykrywanie. W tym celu planujemy wprowadzić dedykowanego agenta dla systemu Linux, zaczynając od systemów opartych na Red Hat i planujemy dodać obsługę wielu innych systemów operacyjnych Linux w 2026 roku.
Nowe możliwości dla platform chmurowych
Wraz z rosnącym przenoszeniem infrastruktury do chmury, organizacje potrzebują pełnej i spójnej widoczności ryzyka w środowiskach hybrydowych. Już w pierwszym kwartale 2026 roku nasza platforma zostanie wzbogacona o nowe funkcje wsparcia dla środowisk chmurowych, w tym zaawansowaną detekcję zagrożeń związanych ze stanem i konfiguracją. To pozwoli uzyskać kompleksowy, jednolity obraz całego środowiska oraz zapewnić spójność zabezpieczeń — bez względu na to, gdzie znajdują się Twoje obciążenia.
Pamiętaj: Cyberprzestępcy nie robią sobie wakacji, więc zachowaj czujność.
Artykuł przetłumaczony z angielskiego artykułu napisanego przez Stefana Thelberg.
Stefan Thelberg - Współzałożyciel i CEO Holm Security
Stefan jest jednym z najbardziej znanych europejskich przedsiębiorców zajmujących się cyberbezpieczeństwem, a wcześniej założył szwedzką grupę Webhosting Group i Stay Secure.

Mateusz Piątek
senior product manager Safetica / Holm Security / Segura
Masz pytania?
Skontaktuj się ze mną:
piatek.m@dagma.pl
532 570 255
Polecane wydarzenia: